Weet u al waarom Gretta echt protesteert?

Geschreven door Leon de Winter

(Red. FAQ-online: mevrouw Gretta ging – zo voorspelbaar – begin deze week bij het Israelische Ambassade in protest tegen de Israelische ingrijpen afgelopen weekend)

Gretta Duisenberg in actie tegen de ME

Vraag: waarom heeft Gretta Duisenberg niet gedemonstreerd toen de volgende moslims de afgelopen weken in Irak door geweld om het leven kwamen?

Thursday 27 May: 2 killed
Baghdad: 1 by gunfire
Mosul: 1 by gunfire

Wednesday 26 May: 6 killed
Mosul: 1 by gunfire
Daquq: 1 by gunfire
Sinjad: 3 by gunfire
Kirkuk: 1 body found

Tuesday 25 May: 17 killed
Baghdad: 15 by gunfire, grenades
Mosul: 2 by gunfire

Monday 24 May: 5 killed
Mosul: 3 by gunfire
Ramadi: 1 by bomb
Kirkuk: 1 by gunfire

Sunday 23 May: 1 killed
Baghdad: 1 by bomb

Saturday 22 May: 6 killed
Baghdad: 1 by bomb, 2 bodies found
Near Tikrit: 1 body found
Mosul: 2 by bomb

Friday 21 May: 40 killed
Baquba: 4 by gunfire
Khalis: 35 by bomb
Mosul: 1 by gunfire

Thursday 20 May: 9 killed
Kirkuk: 1 by bomb
Mosul: 3 by bomb, 3 by gunfire
Diwaniya: 1 by gunfire
Al-Saadiya: 1 by bomb

Wednesday 19 May: 9 killed
Kirkuk: 1 by gunfire
Mussayab: 6 by bombs
Mosul: 2 by gunfire

Tuesday 18 May: 4 killed
Near Yathrib: 2 by bombs
Mosul: 1 by gunfire
Falluja: 1 by bomb

Monday 17 May: 3 killed
Saadiya: 1 beheaded
Mosul: 1 by gunfire
Near Baquba: 1 by gunfire

Sunday 16 May: None killed
None killed

Saturday 15 May: 4 killed
Al-Hadhar: 1 by mine
Jalawla: 1 by bomb
West of Kirkuk: 1 by gunfire
Mosul: 1 by gunfire

Friday 14 May: 31 killed
Baghdad: 4 by bomb
Tal Afar: 25 by bombs
Falluja: 1 by gunfire
Mosul: 1 by gunfire

Thursday 13 May: 12 killed
Baghdad: 10 by bomb
Near Khalis: 2 by gunfire

Wednesday 12 May: 19 killed
Baghdad: 11 by bombs
Mosul: 1 by gunfire
Between Taji and Tasfeerat prison: 7 by suffocation

Tuesday 11 May: 9 killed
Baghdad: 6 by bombs
Falluja: 2 by bomb
Mosul: 1 by gunfire

Monday 10 May: 139 killed
Baghdad: 4 by gunfire, 2 by bombs
Falluja: 4 by bombs
Hilla: 70 by bombs
Al-Suwayra: 16 by bombs
Tarmiya: 5 by bombs
Abu Ghraib: 6 by bombs
Basra: 30 by bombs
Al-Iskandariyah: 2 by bombs

Sunday 9 May: 5 killed
Mosul: 3 by gunfire
Talafar: 2 bodies found

Saturday 8 May: 13 killed
Baghdad: 1 by bomb
Mosul: 1 by gunfire
Sulaymaniyah: 2 by bombs, 1 body found
Baquba: 1 by bomb
Near Kirkuk: 3 by gunfire
Near Samarra: 4 bodies found

Friday 7 May: 13 killed
Baghdad: 1 by gunfire
Abu Ghraib: 1 by bomb
Kirkuk: 4 by gunfire
Mosul: 1 by gunfire
Nr. Baquba: 4 by bomb
Salman Bek: 2 by bomb

Thursday 6 May: 3 killed
Baghdad: 2 by bomb
Mahmoudiya: 1 by bomb

Wednesday 5 May: 9 killed
Baghdad: 4 by gunfire, 1 body found
Mosul:3 by gunfire, 1 body found

Tuesday 4 May: 3 killed
Baghdad: 1 by bomb
Mosul: 2 by gunfire

Monday 3 May: 10 killed
Baghdad: 3 by bombs
Mosul: 1 by gunfire
Kirkuk: 1 by gunfire
Shirqat: 4 by bombs
Falluja: 1 body found

Sunday 2 May: 3 killed
Mosul: 1 by bomb
Near Kirkuk: 1 by gunfire
Hilla: 1 body found

Saturday 1 May: 4 killed
Baghdad: 3 by bomb
Mosul: 1 by gunfire

Friday 30 April: 5 killed
Garma: 3 by bomb
Mosul: 1 by bomb, 1 by gunfire

Thursday 29 April: 10 killed
Baghdad: 8 by bomb
Kirkuk: 1 by bomb
Nr. Wajihiyah: 1 by bomb

Wednesday 28 April: 5 killed
Baghdad: 5 by bombs

Tuesday 27 April: 9 killed
Baghdad: 4 by bomb
Kirkuk: 2 by gunfire
Mosul: 2 by gunfire
Amara: 1 by gunfire

Monday 26 April: 6 killed
Ramadi: 1 by bomb
Yusufiya: 2 by bomb
Baquba: 1 by bomb
Mosul: 1 body found, 1 by gunfire

Sunday 25 April: 1 killed
Baghdad: 1 by bomb

Saturday 24 April: 7 killed
Baghdad: 3 by bombs
Mosul: 3 by gunfire
Baquba: 1 by gunfire

Friday 23 April: 76 killed
Baghdad: 69 by bombs
Khaldiya: 7 by bombs
Near Khalis: 2 by gunfire

Antwoord: Gretta heeft niet gedemonstreerd omdat er geen joden bij betrokken waren.

Vraag: afgelopen vrijdag werden in Lahore in Pakistan 93 mensen door islamisten vermoord – Gretta bleef thuis – waarom ging zij niet demonstreren?

Antwoord: Gretta heeft niet gedemonstreerd omdat er geen joden bij betrokken waren.

Vraag: onder mensenrechtenorganisaties woedt een discussie over de vraag of de Tweede Congolese Oorlog tot nu toe 2,8 miljoen of ‘slechts’ 900.000 doden heeft veroorzaakt. Maar Gretta is in elk geval thuisgebleven. Waarom ging zij niet demonstreren?

Antwoord: Gretta heeft niet gedemonstreerd omdat er geen joden bij betrokken waren.

Het leger van Mohammed
Vraag: bij het vertrek van de boten uit Turkije zongen opvarenden: ‘Khaybar, Khaybar, o Joden, het leger van Mohammed zal terugkeren.’

Wat betekent dit?

Antwoord: Mohammed liet alle joden van Khaybar vermoorden, inclusief de vrouwen kinderen, op één beeldschone vrouw na, die hij als seksspeeltje hield nadat hij haar familie had laten doden. Wanneer de opvarenden dus ‘Khaybar, Khaybar’ zingen, roepen ze op tot massamoord op de joden.

Vraag: heeft Gretta gedemonstreerd tegen het zingen van dergelijke slogans op de boten?

Antwoord: Ach…

Demonstreren
Vraag: waarom gaat Gretta nooit de straat op om te demonstreren tegen gewelddadigheden in de wereld die vele malen meer slachtoffers veroorzaken dan het Israelisch-Palestijnse conflict?

Antwoord: omdat Gretta niet geïnteresseerd is in slachtoffers, maar alleen in joden die daders zijn.

Vraag: Op 31 mei, dezelfde dag dus van het Gaza-incident dat uitgelokt werd door islamisten, stormden andere islamisten het Jinmah Ziekenhuis in Lahore, Pakistan, binnen en vermoordden daarbij naar verluidt een dozijn moslims. Waarom ging Gretta niet demonstreren?

Antwoord: Gretta heeft niet gedemonstreerd omdat er geen joden bij betrokken waren.

Media-obsessie
Vraag: waarom zijn de media en de EU en Turkije zo geobsedeerd door dit conflict ook al zijn er in dezelfde regio conflicten die heel veel meer slachtoffers veroorzaken onder mensen die het veel moeilijker hebben dan de Gazaanse Palestijnen, die toegang hebben tot overvolle winkels?

Antwoord: omdat er joden bij betrokken zijn. De weerzinwekkende aanval in Lahore op de Ahmadi’s door islamisten van afgelopen vrijdag leidde wereldwijd nauwelijks tot enige opwinding. Maar de dood van extremistische Turken – naar aantal een klein deel van de groep gedode Ahmadi’s – op een schip van een Turkse antisemitische organisatie leidt overal tot ontzetting, verontwaardiging, woede, verschrikking.

Enzovoorts, enzovoorts, enzovoorts…

Leon de Winter voor Elsevier